znak-gcg-2

 

Od dłuższego czasu staramy się, aby Orłowo stało sie w końcu oficjalnym startowiskiem, a paralotniarze nie musieli sie tłumaczyć, czemu przebiegają przez trasę spacerową na Promenadzie Królowej Marysieńki przeszkadzając spacerowiczom, zwłaszcza w sezonie letnim. Mimo na ogół pozytywnego odbioru naszego sportu zdarzały się też i mniej przyjemne sytuacje.

znak-gcg-1

Wszystko wskazuje na to, że Urząd Miasta Gdyni spojrzał na naszą sprawę przychylnym okiem i w tym sezonie pojawią sie owoce tej współpracy!

Po spotkaniu w Urzędzie Miasta Gdyni, w czwartek 12.03.2015 r. odbyła się wizja lokalna na startowisku w Orłowie, w kórej udział wzięli Sekretarz Urzedu Miasta Gdynia Pan Jerzy Zając, Dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Pan Roman Witowski i komendant Rejonu Straży Miejskiej Pan Krzysztof Kotulski, Zarząd GCG reprezentowali Przemek Wojtkiewicz i Bartek Świątek. Dzień wcześniej na spotkaniu zamiast Pana Kotulskiego był również Komendant Straży Miejskiej Pan Dariusz Wiśniewski. Padły pierwsze obietnice i ustalenia:
- Startowisko przy promenadzie zostanie oznakowane ostrzeżeniami o aktywności paralotniowej (wstępny szkic powyżej).
- Pojawi się tablica informacyjna z Instrukcją Wykonywania Lotów (obowiązki pilota, lokalizacja  startowiska, potencjalne lądowiska, przypomnienie zasad piewrszeństwa itp.).


Najtrudniejsze za nami!