Startowisko 

Największym wyzwaniem w Krynicy jest start, który wymaga startu z plaży - podnosimy glajta alpejką nad głowę, obracamy się i podchodzimy z podinesionym glajtem  pod górę, skąd startujemy i zabieramy się nad wydmę i dalej nad drzewa. Uwaga na dzikie róże i korzenie! Wydma zakończona jest ścianą lasu, więc ściąganie skrzydła z drzewa to częsty widok. Po wydmach naturalnie chodzić nie wolno! Lądowanie na plaży.

Kamera: http://www.krynicamorska.tv/kamera

Opis

Deniwelacja: ok. 8 m
Prędkość wiatru: 6 do 10 m/s
Kierunki wiatru: 330°-350°
Zakres noszeń: 20 - 120
Startowisko: trudne
Lądowiska: łatwe - na plaży (uwaga na plażowiczów)

Klif ciągnie się od Krynicy Morskiej aż za Stegnę, zatem możliwe są rekordowe loty ponad 100km (dla wytrwałych klifowców). 

Niebezpieczeństwa

Start bez dobrze opanowanego skrzydła może się skończyć na drzewach :(

Niski klif pozwala latać przy silnym wietrze, ale trzeba być czujnym i nie dać się zdmuchnąć za linię drzew. Drzewa są wysokie, a rozciągłość trasy przelotu może spowodować kłopot z odnalezieniem przez kolegów bądź ekipę ratowniczą. 

Dojazd

Z Trójmiasta drogą krajową nr 7 jedziemy na Warszawę. Zaraz za mostem na Wiśle skręcamy na Mikoszewo. Potem drogą na wschód i dojeżdżamy do Krynicy Morskiej. Skręcamy przy stacji paliw w lewo i dojezdzamy na parking przy porcie. Dalej plażą w lewo, aż do niezalesionej części wydmy. 

UWAGA STREFA!

Stegna leży w strefie lotniczej TSA 16E. Przed startem (wyjazdem na klif) należy sprawdzić zajętość sterfy w AUP (np. tutaj http://lotnik.org/strefy/). Mozna też dodatakowo zadzonić na FIS Gdańsk i zapytać czy strefa faktycznie jest aktywna i w jakich godzinach.  Warto też spradzić czy wojsko nie zrobiło prezentu w postaci strefy EA w tym rejonie. Zdarza się i tak.

FIS Gdańsk
+48 58 340 74-85

+48 22 574-74-85

MMstegna i krynica strefy