mrzezino

Opis

Jest to miejsce gdzie większość z nas wykonywała swoje pierwsze loty na paralotni. Znajduje się tutaj kilka łagodnie nachylonych stoków na kierunkach E i SW oraz żwirownia na kierunek S. Na stokach południowych w sprzyjających warunkach daje się latać na żaglu. Żagiel jednak nie należy do najbardziej przyjemnych. Termiczne podmuchy od piasku w słoneczny dzień... lepiej sobie to odpuścić. Do szkolenia najlepiej nadaje się górka najdalej wysunięta na zachód. Gdy wieje z południa i południowego-zachodu spotkacie tu wielu początkujących glajciarzy oraz starych pilotów, którzy chętnie szlifują techniki stawiania skrzydła i startu.

Obecnie okolice Mrzezina (łąki ) to startowisko PPG

UWAGA WAŻNE! 
W rejonie startowisk na klifach w Gdyni Orłowo i Mechelinkach oraz dla PPG w okolicy Mrzezina wprowadzono pod koniec kwietnia strefę MCTR i tym samym zakazano nam latania paralotniami na wcześniej panujących zasadach. Glide Club Gdynia jest na etapie rozmów mających na celu podpisanie porozumienia, abyśmy znowu mogli latać w tych miejscach. Dla naszego wspólnego dobra, prosimy nie latajcie mimo, że warun nadchodzi! Takie złamanie prawa może okazać się dla nas brzemienne w skutki, z uwagi na trwające rozmowy. 
Prosimy o cierpliwość! ZAKAZ LOTÓW LOTÓW DO OWOŁANIA!

 

Górka zachodnia

Wszyscy tu zaczynaliśmy. Idealne miejsce do pierwszych zlotów.
Może nie jest imponująca ale w silniejszych warunkach potrafi niejednego zaskoczyć.

Górka wschodnia 

Najniższe ze wzniesień w całym pasmie. Dla extremalnie początkujących lub wyposzczonych. Małą wysokośc rekompensują jednak wspaniałe widoki. Warto tutaj przyjechać nawet bez paralotni wdrapać sie na wzniesienie i podziwiać zatokę lub powspominać swoje pierwsze zloty.
Równiny w okolicach Mrzezina są intensywnie wykorzystywane przez naszych pilotów latających z napędami.

panoramka mrzezino E 2 small